Hot Selling Original New PWR-C1-1100WAC-P/2 9000 Switch Power Supply Lead Time 1 Day
Certification
China LonRise Equipment Co. Ltd. certification
Customer Reviews
It's good supplier with good service.
—— Mark Rejardest
LonRise it's goods supplier it's value business.
—— David Vike Moj
Very pleasant cooperation, valuable supplier, will continue to keep cooperation
—— Johnny Zarate
—— Li Papageorge
Trustable supplier in China, Very happy to do business with Lonrise.
—— Rohit Verma
—— Sergio varela
I'm Online Chat Now
Large Image :  Hot Selling Original New PWR-C1-1100WAC-P/2 9000 Switch Power Supply Lead Time 1 Day
Product Details:
Place of Origin: USA
Brand Name: Cisco
Certification: CE
Model Number: PWR-C1-1100WAC-P/2
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 1
Price: USD300
Packaging Details: inbox
Delivery Time: 1-2days
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 150 per week
Description
Condition: Original New Warranty: 1 Year
Lead Time: 1-2 Days Application: Indoor
Type: Power Supply MOQ: 1 PCS
Brand: Cisco Product Status: Stock
Highlight:
AC Config Cisco Power Supply
PWR-C1-1100WAC-P/2 9000 Switch
Cisco 9000 Switch Power Supply
PWR-C1-1100WAC-P/2 Overview
Cisco 3850 Series Secondary Power Supply - PWR-C1-1100WAC-P/2 1100W AC Config 1 Secondary Power Supply for 3850 Series.
Hot Selling Original New PWR-C1-1100WAC-P/2 9000 Switch Power Supply Lead Time 1 Day 0
PWR-C1-1100WAC-P/2= Specification
Power supply rated maximum 1100W
Total output BTU (Note: 1000 BTU/hr = 293W) 3793 BTU/hr, 1100W
Input-voltage range and frequency
115-240VAC,
50-60 Hz
Input current 12-6A
Output ratings -56V at 19.64A
Output holdup time 10 ms minimum at 102.5VAC
Power-supply input receptacles
IEC 320-C16
(IEC60320-C16)
Power cord rating 13A
Physical specifications
(H x W x D): 1.58 X 3.25 X 13.7 in
Weight: 3 lb
(1.4 kg)
Operating temperature 23 to 113°F (-5 to 45°C)
Storage temperature -40 to 158°F (-40 to 70°C)
Relative humidity operating and nonoperating noncondensing 5 to 90% noncondensing
Altitude 10,000 ft. (3000 meters), up to 45°C