PAC1000S56 - CB Huawei Optical Transceiver Module S5731 Power Switches
Certification
China LonRise Equipment Co. Ltd. certification
Customer Reviews
It's good supplier with good service.
—— Mark Rejardest
LonRise it's goods supplier it's value business.
—— David Vike Moj
Very pleasant cooperation, valuable supplier, will continue to keep cooperation
—— Johnny Zarate
—— Li Papageorge
Trustable supplier in China, Very happy to do business with Lonrise.
—— Rohit Verma
—— Sergio varela
I'm Online Chat Now
Large Image :  PAC1000S56 - CB Huawei Optical Transceiver Module S5731 Power Switches
Product Details:
Place of Origin: China
Brand Name: Huawei
Certification: CE
Model Number: PAC1000S56-DB
Description
Detail: PAC1000S56-CB, Huawei Power Supply For S5731/5735 Switches, 1000W AC&240V DC Power Module Supported Platforms: Huawei S5731/S5732/S5735/S5736 Switches
Number Of Inputs: 1 Rated Output Voltage [V: 5
Power Dissipation: Mode Heat Dissipation With Fan Hot Swapping: Supported
Highlight:
Optical Fiber Transceiver Power Switches
Huawei Power Switch Module
PAC1000S56-DB Ethernet Optical Transceive
PAC1000S56 - CB - Huawei Power Supply for S5731 / 5735 Switches best price
PAC1000S56-CB Specification
Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)] 40 mm x 90 mm x 215 mm (1.6 in. x 3.5 in. x 8.5 in.)
Number of inputs 1
Rated input voltage [V]
100 V AC to 130 V AC, 50/60 Hz
200 V AC to 240 V AC, 50/60 Hz
240 V DC
Input voltage range [V]
90 V AC to 290 V AC, 45 Hz to 65 Hz
190 V DC to 290 V DC
Maximum input current [A]
100 V AC to 130 V AC: 12 A
200 V AC to 240 V AC: 8 A
240 V DC: 8 A
Rated output voltage [V] 56 V
Rated output current [A]
100 V AC to 130 V AC input: 16.08 A
200 V AC to 240 V AC input and 240 V DC input: 17.86 A
Rated output power [W]
100 V AC to 130 V AC input:
•Total: 900 W
200 V AC to 240 V AC input and 240 V DC input:
•Total: 1000 W