| Brand: | HUAWEI | PN: | S5720-56C-EI-48S-AC |
|---|---|---|---|
| Flash: | 340 MB | Memory (RAM): | 2 GB |
| Highlight: | gigabit network switch,huawei ethernet switches |
S5720-56C-EI-48S-AC Huawei S5720 Series Switch With 1 Interface Slot 4 10 Gig SFP+
S5720-56C-EI-48S-AC Specification |
| MAC address table |
| VLAN |
| Ring protection |
| Reliability |
| MPLS features |
| IP routing |
| IPv6 features |
| Multicast |
| QoS/ACL |
| Security |
| Access Security | DHCP Relay, DHCP Server, DHCP Snooping, DHCP Security |
| Management and maintenance |
| Interoperability |
| Operating environment |
Operating temperature: 0℃–50℃ Relative humidity: 10%–90% (non-condensing) |
| Input voltage |
AC: Rated voltage range: 100 V to 240 V AC, 50/60 Hz Maximum voltage range: 90 V to 264 V AC, 47/63 Hz DC: Rated voltage range: –48 V to –60 V, DC Maximum voltage range: –36 V to –72 V DC Note: PoE-support switches do not use DC power supplies. |